Среќна Нова година 2021 Пораки

Последно ажурирање на октомври 20, 2020 од страна на администратор

Одлична среќна нова година 2021 Пораки, Драги пријатели! Поздравете ги сите ваши најблиски овој посебен ден со нашите најдобри понуди за Среќна Нова Година, пораки, и картички.

Свежа нова година е повторно пред нас. Време е да бидеме благодарни за благословите во изминатата година и да ги прегледаме сите наши достигнувања. Во исто време, Нова година 2021 е сосема нова година да се започне одново, да започне силно, и уште една шанса да сториме се што сакаме да направиме оваа година.

Среќна Нова година 2021 Пораки

Неверојатно со шансите е како ги добиваме секоја година. Значи, постави позитивни цели и резолуции. Закачете ги таму каде што можете да ги видите на секој час од новата година. И бидете возбудени за тоа што можете да го постигнете ова 2021.

Во меѓувреме, уживајте во огнометот, гласните и бурни семејни вечери, и тивкиот интимен оброк со вашата сакана. И не заборавајте! Поздравете ги сите со Happynewyear.wiki специјално курирани цитати и специјално изработени честитки.

Среќни новогодишни пораки

 • Бран збогум на стариот & прифатете го новиот со полна надеж, сон и амбиција. Ви посакувам среќна нова година полна со среќа!

 

 • Се надевам дека твојот живот ќе биде полн со изненадување и радост во новата година што треба да започне. Нека си благословен со сè што сакаш во животот.

 

 • Запомнете ги сите добри спомени што сте ги направиле и знајте дека вашиот живот ќе биде толку полн со чуда во наредната година. Среќна Нова година!
 • Уште една прекрасна година ќе заврши. Но, не грижи се, уште една година е на пат да го декорирате вашиот живот со неограничени бои на радост!

 

 • Новата година нека ги донесе сите добри работи во животот што навистина ги заслужувате. Веќе имавте неверојатна година & ќе имаш уште една неверојатна!

 

 • Нова е годината, нови се надежите, нова е резолуцијата, нови се духовите, и нови се моите топли желби само за тебе. Имајте ветувачка и исполнувачка Нова година!

Среќна новогодишна порака за пријателите

Вие сте најневеројатниот пријател во мојот живот во текот на изминатите години. Се надевам дека никогаш нема да престанеш да го правиш тоа. Среќна Нова година!

Да станете ваш пријател беше најдоброто нешто што го направив минатата година. Јас навистина би сакал да го одржувам живо ова пријателство до крајот на мојот живот!

Цитати за новогодишни пораки

Без тебе, минатата година не би била толку полна со слатки спомени. Едвај чекам да го сторам истото во оваа година. Ви посакувам среќна нова година!

Минатата година беше посебна година во мојот живот затоа што те запознав. Следната година ќе биде посебна затоа што веќе ве имам како мој најдобар пријател!

Прекрасно е да се размислува колку брзо станавме толку добри пријатели едни на други. Сигурен сум дека нашето пријателство ќе трае вечно. Среќна Нова година!

 

Романтични новогодишни пораки

 • Скоро е крајот на уште една прекрасна година за нас. ветувам, мојата loveубов кон тебе ќе биде посилна само со изминување на секој ден во новата година!
 • Додека се подготвувате да дочекате нова година во животот, Сакам да знаеш дека секогаш ќе наоѓам нови начини да те сакам! среќна Нова година!
 • Секоја нова година е причина да се за loveубам во вас од нови причини. Среќна Нова година! Никогаш нема да престанам да се за inубувам во тебе!
 • Твојата слатка насмевка може да ме натера да ја заборавам својата најдлабока болка & моите најтешки таги. Среќна нова година драга. Вие сте причината зошто новите години се толку неверојатни!

Смешни новогодишни пораки

Време е во годината да донесе новогодишни резолуции за кои знаете дека никогаш не можете да ги задржите. Но, во секој случај ќе го сториш тоа. Среќна Нова година!

Помина уште една година & ти си сè уште нета личност која си била секогаш. Да се ​​надеваме дека ќе можете да бидете подобра личност оваа година!

 

Смешни новогодишни пораки

Знаеш дека си стар & уморни кога сакате само да дремнете наместо да бидете пијани & забавувај се на новогодишната ноќ. Среќна Нова година!

Најсмешното нешто во врска со последниот ден од една година е тоа што можете да направите еден куп нереален список со задачи & сепак сите би рекле дека можете да ги постигнете!

Може сите ваши проблеми да исчезнат толку брзо како што резолуцијата за вашата нова година секоја година. Ви посакувам среќна нова година полна со среќа!

 

Новогодишни пораки со картички

Нова цел, Нови соништа, Нови достигнувања Сè што ве чека. Заборавете на неуспесите. Исправете ги грешките. Сигурно успехот е ваш. Среќна Нова година.

Оваа нова година ви посакувам да имате храброст да се борите за вашите соништа, а исто така и благословите на Семоќниот да ви помогне да излезете како победник додека се трудите.

Пред да зајде старото сонце, и стариот календар се уништуваат, пред некој друг да започне да посакува и да се заглави мобилната мрежа, Ти посакувам однапред: Среќна Нова година. Уживај во секој момент.

Бидејќи новата година ја обновува целата среќа и добра вест, се надевам дека радосниот дух засекогаш свети во твоето срце! Среќна Нова година!

Чувајте ја насмевката, заборави на солзите, сакај го доброто, исфрли го лошото- сите овие се мои желби во оваа Нова Година за вас. Среќна Нова година!

Нека оваа нова година биде чекор напред, Во водењето кон нови авантури, Нови патишта за истражување и нов успех што треба да се постигне! Среќна Нова година!

Како што светот расте уште една година, посакувам да имате срце кое останува младешка и весела Нова Година и секогаш.

Среќни новогодишни пораки за девојка

Секој момент што го поминав минатата година со вас, ме натера да сфатам колку сте важни во мојот живот. Не сакам да те изгубам некогаш. Среќна Нова година!

Бидејќи те запознав, ти стана цел на мојот живот. Само сакам да те задржам близу мене и да те сакам со се што имам. Среќна нова година myубов моја!

Секоја нова година од мојот живот може да биде исполнета само со loveубов и романса затоа што сте во мојот живот. Со нетрпение очекувам да поминам уште една убава година со вас!

Единствено што посакувам да имам за новата година е тоа што сакам да направам да се чувствувате среќни секогаш и засекогаш. Вашата среќа секогаш ќе ми биде приоритет број еден!

Не е убавината на тебе, убавината на твоето срце е лицето што ме натера да се за inубам во тебе. Јас сакам илјада нова година со тебе во мојот живот!

 

Новогодишни пораки за момчето

Бог беше премногу kindубезен да испрати некој како тебе во мојот живот. Сакам да се осигурам дека овој дар Божји останува со мене засекогаш. Среќна Нова година!

Те сакам денес повеќе отколку што те сакав вчера. И утре ќе те сакам повеќе отколку што те сакам денес. Среќна Нова година!

Се чувствував како да живеам во рајот во целата последна година. Никогаш не знаев дека твојата forубов кон мене е толку длабока и толку вистинита. Среќна Нова година!

Кога би можел да живеам илјада години на оваа земја, Јас би избрал да живеам со тебе сето тоа. Твојата loveубов сега ми значи сè. Среќна Нова година!

Сакам да ја поминам новата година исто како и минатата година. Беше толку полн со loveубов и сочувство. Се надевам дека новата година нема да биде ништо помалку од тоа.

 

Среќни новогодишни пораки за сопругата

Ви благодариме што бевте најубава сопруга на овој свет. Јас навистина сакам да ја направам оваа година многу посебна за вас. Среќна нова година драга моја!

Никогаш не жалам за момент што сум со тебе. Вашето присуство е најслаткото нешто што може да ми се случи. среќна Нова година!

Вие не само што ме комплетиравте, но исто така го заврши мојот дом и мојот свет. Сакам да ја поминам секоја година од мојот живот сакајќи те. Ви посакувам среќна нова година!

Ти го исполни мојот живот со изобилство на убов, радост и насмевки. Вие сте таква сопруга што само една среќа може да ја добие. Среќна Нова година!

Вие сте најголемиот благослов во мојот живот. Го остваривте секој мој сон. Нека новата година ја донесе целата радост што ја заслужувате!

 

Среќни новогодишни пораки за сопруг

Вие сте и секогаш ќе останете да бидете човекот од мојот сон. Те сакам со целото мое срце и те почитувам за личноста што си. Среќна Нова година!

Мојот живот е повеќе како бајка откако влеговте во мојот живот. Ја направивте целата тага во мојот живот да исчезне со допир на вашата убов. Среќна Нова година!

Сонував за сладок сопруг и среќен дом и господ ме запозна со тебе. Вие сте најдоброто достигнување во мојот живот. Среќна Нова година!

Не мислам дека некогаш можам да имам лоша година во животот сè додека си во неа. Вие сте навистина најдобриот животен партнер досега. Среќна Нова година!

Ви благодариме што минатата година од мојот живот ја направивте колекција на убави спомени. Вашето присуство во животот е сè за што сонував. Среќна Нова година!

Новогодишни пораки за родители

Да се ​​родиш од родители како тебе е благослов за цел живот. Благодарен сум на тебе што ме сакаше и се грижеше за мене уште од моето раѓање. Среќна Нова година!

Да можете да ја поминете секоја нова година со вас е најубавото искуство во животот. Нека новата година донесе долготрајна насмевка на двете ваши лица.

Среќни новогодишни пораки за родители

Дури и да умрам и да се родам илјада пати од илјада различни родители, Никогаш не можев да бидам среќен како што сум твоја родена за тебе! Среќна Нова година!

Бог секогаш го има најдобриот план за мене. Сè започна кога тој реши да ме испрати кај најневеројатните родители во светот. Среќна Нова година!

Оваа нова година сакам да ја направам најдобрата година за вас двајца. Сакам да се осигурам дека сте среќни и уживате во секој момент од годината. Среќна Нова година!

Среќни новогодишни пораки за семејство

Сметам дека сум среќен затоа што имав моето семејство да ме поддржува во сите лоши и добри моменти. И, сакам да посакам среќна нова година за моето неверојатно семејство!

Чекам цела година токму за овој период од годината да се вратам во мојот сладок дом за да ја поминам новогодишната ноќ со моето слатко семејство. Среќна нова година на сите!

Среќни новогодишни пораки 2020

Не е важно колку сум далеку од вас момци, Секогаш ќе ми недостасуваш, а особено сега, затоа што е новогодишната ноќ. Среќна Нова година!

Уште неколку часови до крајот, но веќе започнав да ми недостасува вкусното готвење на мама. Среќна нова година на сите. Доаѓам!

Неверојатно е да се биде дел од семејство во кое има толку многу убави луѓе. Ве сакам сите и ми недостасувате на сите. Среќна Нова година!

Среќни новогодишни пораки за сестра

Додека сончевата светлина ви го бакнува челото за да знаете дека е ново утро во новата година, Од далеку ви испраќам loveубов и многу грижа за новата година!

Посакувам оваа нова година да биде толку полна со забава за вас. Ви посакувам да уживате во секој момент од претстојната година. Среќна Нова година!

Јас и ти го делиме истиот корен на истото дрво. Не е важно колку сме далеку едни од други, секогаш ќе бидеме поврзани со нашите срца. Среќна Нова година!

Имаме толку многу спомени заедно што е невозможно да уживате во новогодишната ноќ без да размислувате за вас! Среќна нова година драга сестра!

Вашата безусловна loveубов и грижа ја направија личноста што сум денес. Вие не сте само моја сестра, но и мој најголем придружник. Среќна Нова година!

Новогодишни желби за брат

Вие сте најдобриот благослов што некогаш некој го добил од Бога. Мојата најсрдена loveубов и молитва за тебе во претстојната година. Среќна Нова година!

Утре како што ќе се разбудите во ново утро во нова година, само знај дека твојата сестра е секогаш таму за да има грб без оглед на се. Среќна Нова година!

Вашето присуство во животот е причина за удобност и задоволство. Вие сте совршен брат и најдобар пријател во мојот живот. Среќна Нова година!

Стариот со толку многу спомени од нас е пред заминување. Но, не биди тажен, ќе направиме уште еден куп слатки спомени во новата година.

Вие се грижевте за мене во текот на целата последна година како вистински чувар. Истото го сакам до крајот на мојот живот. Среќна нова година на мојот сакан брат!

Среќни новогодишни пораки за ќерка

Нашето семејство е градина и вие сте најубавиот цвет во него. Посакувајќи ја мојата мала принцеза, многу среќна нова година. Нека ви се исполнат сите желби!

 

Ни направивте горди во секоја можност што ви ја пруживме. Се надевам дека вашата самодоверба ќе ве одведе до вашата дестинација во новата година!

Aерката не е ништо помалку од ангел од небото. Отсекогаш сте биле најубави, најслатка за нас. Среќна Нова година!

Вашите соништа и надежи нека оживеат во претстојната година. Може да ги исполниш своите амбиции и да го постигнеш она што го посакуваш во животот. Среќна Нова година!

Секој родител би сакал да има ќерка како тебе. Никогаш не престанавте да не правите горди уште од дете. Среќна нова година на нашата слатка ќерка!

Среќна новогодишна желба за Синот

Се чувствувам горд кога видов колку си убав и силен. Ваше е време најдобро да ги искористите моментите во вашиот живот. среќна Нова година!

Никогаш не се сомневав дека некогаш ќе постигнеш сè што сакаше во животот. Затоа што ти си мојот син. Среќна Нова година!

Среќна новогодишна порака за син

Секогаш може да сметате на добар син кога сè во животот се чини дека се распаѓа. Ова многу пати сте го докажале во минатото. Среќна Нова година!

Вие собравте знаење и станавте помудри од кога било. Оваа нова година е време вие ​​најдобро да ги искористите своите знаења и мудрости!

Најдоброто нешто кај вас е што го знаете вашиот дел од семејството и никогаш не се плашите да споделите рамо. Сега, тоа е мојот син. Среќна нова година за тебе!

Отсекогаш си бил голем син. Време е да станеме маж за семејството. Среќна нова година драга моја!

Религиозни новогодишни пораки

Слаткиот господар нека го исполни вашиот пат со изобилство на успех и просперитет. Нека ве води кон вечен мир и среќа! среќна Нова година!

Семоќниот нека го истуши животот со убов на драгите и нека ве држи секогаш на вистинскиот пат во животот. Среќна нова година на вас и на вашето семејство!

Среќни новогодишни пораки религиозни

Нека Христовите благослови бидат секогаш со вас во сите подеми и падови на вашиот живот. Нека твојот живот биде среќен и радосен засекогаш. Среќна Нова година!

Се молам за подобрувањето на тебе и твоето семејство во наредната година. Нека те водат кон патот на loveубовта и откупот. Среќна Нова година!

Дозволете ни да му се заблагодариме на Бога за плодната година што денес завршува. Нека нè чува благословени со неговата врвна светлина на моќ и знаење!

 

Среќни новогодишни пораки за наставник

Среќна нова година на мојот омилен учител. Се надевам дека оваа нова година ќе го истури животот со успех, просперитет и среќа што траат засекогаш!

Вие сте причината што стои зад сите мои достигнувања во животот. Вие сте и секогаш ќе бидете извор на инспирација за милиони како мене. Среќна Нова година!

Вие ме научивте како да бидам скромен кога имате сè и како да бидете сигурни кога немате ништо. Среќна нова година драга учителка!

Вие не сте само мојот омилен учител, туку и најголем ментор. Засекогаш сум ви должен што ме направивте личноста што сум денес! Среќна Нова година!

Можеби не сум добар студент, но се сеќавам на секој збор што го кажуваш и секогаш се трудам да го следам твојот совет. Среќна нова година наставничка!

 

Среќни новогодишни желби за шефот

Не секој вработен е толку среќен што има шеф на поддршка како тебе. Вашата поддршка секогаш ми ја олеснува работата. Ви посакувам среќна нова година!

Секогаш е задоволство да се работи под ваш надзор. Вие сте совршен шеф и најдобар ментор за секого. Среќна Нова година!

Нека е новата година година на достигнување на вашите цели и постигнување на пресвртниците во вашиот живот. Нека целиот успех ве прегрне во оваа година!

 

Среќни новогодишни пораки за шефот

Вие сте визионерски лидер и посветен ментор. Минатата година беше година на учење за мене поради тебе. Ви благодарам и среќна нова година!

Мојот професионален живот би бил отпад ако не ве имам за мој ментор. Вие сте причината што стои зад секој мој успех. среќна Нова година!

 

Новогодишни пораки за колегите

Посакувам оваа нова година да се покаже среќна и просперитетна за вас. среќна нова година на мојот брилијантен колега!

Се надевам дека секоја можност ќе ја претворите во успех во наредната година. Бидете подготвени за сè. Секогаш ќе ја имате мојата целосна поддршка. Среќна Нова година!

Моето работно место не би било толку исполнето со забава и уживање ако не бевте моја колешка. Се чувствувам среќно цело време. Среќна Нова година!

Јас и ти секогаш правиме одличен тим во што и да правиме. Се надевам, ова ќе го продолжиме и во следната година! среќна Нова година!

Имате професионалност на колеџ и топлина на пријател. Вие сте совршен вид соработник досега. Среќна Нова година!

 

Среќна Нова Година СМС

И покрај тоа што не сме заедно за оваа Нова година, вие сте во моето срце и ви посакувам се најдобро.

Ми недостасуваш повеќе од кога било во моментов. Во овој момент, кога една година ќе бакне друга, Би сакала да те бакнував.

Нека е твојата Нова година за обновување, успех, loveубов и батерија на мобилен телефон што никогаш не истекува!

Среќна Нова година! Извинете за текстот, но некој толку важен колку што заслужува да биде поздравен веднаш на ударот на полноќ.

Среќна Нова година пријателе. Оваа година нека биде просперитет и радост за вас и се надевам дека ќе добиеме шанса да се сретнеме 2017.

Имате среќа што овие новогодишни честитки ви доаѓаат преку телефон, бидејќи во спротивно би добиле по еден бакнеж!

Простете ми за сите мои грешки во минатото. Оваа Нова Година нека ни донесе нов почеток. Најдобри желби за новата година!

Извинете што испративте честитки за Нова Година преку СМС-порака, но сфатив дека е-поштата е премногу безлична!

Може да имате здрава и среќна Нова година и да доживеете нова година толку често колку што има нов iPhone!

Среќна новогодишна желба за клиентот

 • Да се ​​занимавате деловно со вас е секогаш задоволство. Се надевам, ќе имаме повеќе деловни активности едни со други следната година отколку минатата година. Среќна Нова година!

 

 • Секој бизнис би сакал да има некои клиенти како вас. Секогаш е добро да знаете дека сте задоволни со нашата услуга. Среќна Нова година!

 

 • Сè што правиме, е за задоволување на вашите потреби. Среќна нова година за тебе. Ние ветуваме дека никогаш нема да престанеме да ве импресионираме со нашите услуги!

 

 • Клиент е кралот. Но, некои клиенти се повеќе од крал. Тие се сè за што работиме. Среќна Нова година!

 

 • Задоволни сме кога сте задоволни. Вашата среќа и задоволство се дело за што работиме. Среќна нова година драг клиент!

Новогодишни текстуални пораки

 1. Уживајте во секој момент од годината што нè напушта и прифатете ги новите можности на новиот!
 2. Никогаш не се чувствувај тажно за она што го нема и никогаш не се враќај. Бидете надежни за оној што доаѓа со милиони можности!
 3. Време е да дочекаме една година што ќе додаде нови бои и нови приказни во вашиот живот. Среќна Нова година!
 4. Нека претстојната година биде најплодната година во нашите животи. Среќна Нова година на сите!
 5. Ајде да и се заблагодариме на годината што ни даде толку многу спомени што треба да ги запомниме додека се подготвуваме за онаа што треба да го заземе своето место!

Заклучок:

Новогодишни желби : Можеби сте имале некои навистина добри спомени за минатото, но никогаш не знаеш што носи новото за тебе. Време е да се надеваме, имај нови соништа & донесете нови решенија за новата година во вашиот живот. Време е да се поврзете едни со други и да правите среќни новогодишни благослови.

Посакувајќи среќна нова година не е само традиција овие денови, тоа значи повеќе од она што мислите. Тоа е начин да им покажете на вашите најблиски дека мислите за нив во овој посебен момент. Тоа е начин да им покажете дека се грижите за нив & вие секогаш се надевате на најдоброто за нив.